ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15618008
*
nr 1561 8008
Spegel
75x31 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 18:31:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 21:25:49
1
100 kr
2/9 14:16:51
2
150 kr
3/9 18:13:55
3
200 kr
4/9 14:00:39
4
Vinnande bud
4/9 15:24:09
3
300 kr
4/9 15:24:09
4
350 kr (Budbetjänt)
4/9 15:24:31
3
400 kr
4/9 15:24:31
4
450 kr (Budbetjänt)
4/9 15:24:46
3
500 kr
4/9 15:24:46
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1561 8008
Spegel
75x31 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 21:25:49 | 1 | 100 kr |
2/9 14:16:51 | 2 | 150 kr |
3/9 18:13:55 | 3 | 200 kr |
4/9 14:00:39 | 4 | Vinnande bud |
4/9 15:24:09 | 3 | 300 kr |
4/9 15:24:09 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/9 15:24:31 | 3 | 400 kr |
4/9 15:24:31 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/9 15:24:46 | 3 | 500 kr |
4/9 15:24:46 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02